категорії: блоґ-запис

Дні джазу знову у Вінниці

теґи: Вінниця, анонс, джаз, фестиваль

 

Фестиваль «Міжнародні дні джазової музики у Вінниці – 2010» відбудеться 25-26 вересня. Вже час замовляти квитки!

Безперечна музична подія року у Вінниці – міжнародний джазовий фестиваль, який щоосені дарує можливість насолодитися чудовою музикою у виконанні музикантів-професіоналів зі всього світу. Вже 15 років поспіль, завдяки організаторам фестивалю, кожна вінницька осінь сповнена джазом. 

Організатори обіцяють, що на цьогорічному фестивалі особливо широко будуть представлені джазовий вокал та перкусійне мистецтво. Майже кожен виступ продемонструє можливості найзагадковішого і найдосконалішого інструменту – людського голосу. В кожному проекті цього фестивалю його звучання буде різним, особливим та неповторним. Мистецтво гри на ударних інструментах у всьому їх розмаїтті продемонструють учасники фестивалю – зокрема вперше звучатимуть екзотичні інструменти, такі, як народні арабські уд (ud) і канун (kanoun).

Будуть і суто вінницькі прем’єри: проект «Junior Jazz», у якому всесвітньо відомі джазові стандарти звучатимуть у виконанні юних вінницьких вокалістів та муніципального оркестру «ВінБенд»  

Організатори цього року розширили звичну формулу побудови фестивалю (одна країна – один проект), за якою він проводився останні десять років і перетворили його у справжній калейдоскоп з країн, культур і традицій. Так, на XV-му гратимуть музиканти з Польщі та Тунісу (група Amine and Hamza), Канади і Данії (тріо Сієни Дален). Тріо Шахаба Толуї (Іран – Чехія – Словакія), квартет Шенгетаї (Зімбабве-Франція).

А на закриття фестивалю приготовано справжній сюрприз! Це буде виступ зірки світового джазу, легендарного барабанщика Ела Фостера з квартетом (США-Ізраїль), який з’явиться на сцені концертної зали ВОДТРК «ВІНТЕРА» на особисте запрошення Володимира Гройсмана. Звучання знаменитих тарілок і фірмові тембри приглушених барабанів Ела стали окрасою сотень записів і концертів груп Майлза Девіса, Соні Роллінза і Джо Хендерсона. Протягом довгої творчої кар'єри Ел Фостер також грав і записувався з такими видатними світовими величинами, як Джуліан Кеннанбол Еддерлі, Телоніус Монк, Фреді Хаббард і Хербі Хенкок.

Отже, нас чекає шість концертів за два дні. 25 вересня о 15:00 розпочнеться фестиваль виступом Amine and Hamza; потім виступатимуть The Groove Syndicate та тріо Сієнни Дален і о 21:00 тріо Шахаба Толуї. 26 вересня о 15.30 оркестр «ВІНБЕНД» розпочне фестивальний день, далі о 18.00 виступатиме квартет Шенгетаї, а завершиться дійство виступом квартету Ела Фостера, що розпочнеться о 21.00.

Вінницька обласна державна телерадіокомпанія «ВІНТЕРА» знову якнайповніше висвітлюватиме фестиваль: з 25 вересня стартує «Джазовий тиждень на ВДТ-6» в якому глядачі побачать кращих джазових виконавців минулих фестивалів. А кожного вечора впродовж семи днів будуть демонструватися концерти XV фестивалю. Нагадуємо також про незмінну пряму телевізійну трансляцію фестивалю.

Організаторами свята джазу у Вінниці є Благодійний фонд сприяння розвитку талантів Поділля та Вінницька обласна філармонія. Фестиваль відбудеться за підтримки Вінницької обласної державної адміністрації; Вінницької обласної Ради; Вінницької міської ради; Посольства США в Україні; Польського інституту в Києві; асоціації «Jazz Danmark» (Данія); французького інституту в Бухаресті.

З 6-го вересня почала свою роботу служба замовлень запрошень на фестиваль. Замовити запрошення можна за телефоном (+380 432) 690-025. Час роботи служби: з 10.00 до 19.00 з перервою з 13.00 до 14.00 щоденно, без вихідних. Нагадуємо, що на кожен з шести концертів необхідно замовити окреме запрошення.

Детальну інформацію про зірок цьогорічної програми шукайте на сайті фестивалю www.jazz.vn.ua.

Ласкаво просимо на XV фестиваль "Міжнародні дні джазової музики 2010"!